Hoops17.jpg

PREP HOOPS

Area girls district results

DIVISION 1 at GEOGRAPHIC

Monday, March 2

TC West 51, Gaylord 47

Marquette 47, Petoskey 30

Wednesday, March 4

TC Central 48, TC West 35

Marquette 56, Alpena 31

Friday, March 6

Marquette 49, TC Central 35

Winner advances to regional at Mt. Pleasant

DIVISION 2 at BOYNE CITY

Monday, March 2

Kingsley 62, Cheboygan 32

Sault Ste. Marie 60, Grayling 9

Wednesday, March 4

Kingsley 61, Kalkaska 32

Sault Ste. Marie 55, Boyne City 26

Friday, March 6

Sault Ste. Marie 58, Kingsley 43

Winner advances to regional at Gaylord

DIVISION 2 at CADILLAC

Monday, March 2

Cadillac 43, Ludington 39

Big Rapids 48, Manistee 29

Wednesday, March 4

Cadillac 48, Reed City 23

Big Rapids 57, Benzie Central 43

Friday, March 6

Cadillac 35, Big Rapids 31

Winner advances to regional at Gaylord

DIVISION 3 at LAKE CITY

Monday, March 2

Manton 61, Houghton Lake 28

Wednesday, March 4

Manton 58, Roscommon 19

Lake City 37, McBain 24

Friday, March 6

Manton 26, Lake City 17

Winner advances to regional at Grayling

DIVISION 3 at GLEN LAKE

Monday, March 2

Glen Lake 66, Elk Rapids 30

Wednesday, March 4

Glen Lake 62, Mancelona 32

TC St. Francis 59, GT Academy 22

Friday, March 6

Glen Lake 69, St. Francis 52

Winner advances to regional at Grayling

DIVISION 3 at CHARLEVOIX

Monday, March 2

Charlevoix 48, East Jordan 34

Wednesday, March 4

Charlevoix 62, Inland Lakes 21

Johannesburg-Lewiston 42, Harbor Springs 37

Friday, March 6

Charlevoix 55, Joburg 31

Winner advances to regional at Sault Ste. Marie

DIVISION 4 at LELAND

Monday, March 2

Leland 55, Buckley 39

Wednesday, March 4

Lake Leelanau St. Mary 43, Leland 34

North Bay 43, Forest Area 42

Friday, March 6

North Bay 45, Lake Leelanau St. Mary 37

Winner advances to regional at TC Central

DIVISION 4 at BOYNE FALLS

Monday, March 2

Gaylord St. Mary 77, Boyne Falls 7

Bellaire 48, Central Lake 36

Wednesday, March 4

Gaylord St. Mary 56, Ellsworth 26

Bellaire 56, Alba 19

Friday, March 6

Bellaire 44, St. Mary 22

Winner advances to regional at TC Central

DIVISION 4 at ONEKAMA

Monday, March 2

Onekama 60, Brethren 13

Frankfort 57, Manistee Catholic 33

Wednesday, March 4

Onekama 66, Mesick 36

Frankfort 55, Bear Lake 13

Friday, March 6

Onekama 44, Frankfort 37

Winner advances to regional at TC Central

Follow @Jamescook14 on Twitter.

Recommended for you