TODAY’S SPORTS ON TV

Saturday, May 11

AUTO RACING

5:55a — Formula One: Spanish Grand Prix, practice session 3, Barcelona, ESPN2

8:00a — FIA Auto Racing: Monaco E-Prix, qualifying, Monaco, FS2

8:55a — Formula One: Spanish Grand Prix, qualifying, Barcelona, ESPN2

7:30 — NASCAR Monster Energy Cup Series: The NASCAR Monster Energy Cup Series Race at Kansas, Kansas City, Kan., FS1

3:30 — IndyCar Racing: Grand Prix, Indianapolis, Ind., NBC

BOXING

8:00 — PBC Fight Night: Hurd-Williams, Fairfax, Va., FOX

10:00 — Top Rank Boxing: Main Event, Berchelt-Vargas, Tucson, Ariz., ESPN

COLLEGE BASEBALL

Noon — Kentucky at South Carolina, SEC

2:00 — LSU at Arkansas, ESPN2

3:00 — Tennessee at Florida, SEC

8:00 — Maryland at Minnesota, BTN

9:30 — Indiana State at Dallas Baptist, ESPNU

COLLEGE BEACH VOLLEYBALL (WOMEN’S)

6:00 — Collegiate Championships: Teams TBD, women’s final, Hermosa Beach, Calif., NBCSN

COLLEGE LACROSSE (MEN’S)

Noon — NCAA Tournament: Syracuse at Loyola Maryland, First Round, ESPNU

2:30 — NCAA Tournament: Georgetown at Yale, First Round, ESPNU

5:00 — NCAA Tournament: Army at Penn, First Round, ESPNU

7:30 — NCAA Tournament: Robert Morris at Virginia, First Round, ESPNU

COLLEGE SOFTBALL

Noon — Big 10 Tournament: Teams TBD, Semifinal, BTN

Noon — ACC Tournament: Teams TBD, Championship, ESPN

Noon — American Athletic Conference Tournament: Teams TBD, Championship, ESPN2

12:30 — Big East Tournament: Teams TBD, Championship, FS1

1:00 — C-USA Tournament: Teams TBD, Championship, CBSSN

5:00 — Big 10 Tournament: Teams TBD, Semifinal, BTN

5:00 — Big 12 Tournament: Teams TBD, Championship, FS2

8:00— Big 10 Tournament: Teams TBD, Championship, BTN

8:00 — SEC Tournament: Teams TBD, Championship, ESPN2

COLLEGE TRACK AND FIELD

6:00 — SEC Outdoor Championship: From Fayetteville, Ark., SEC

CURLING (MEN’S)

9:00 — World Cup Grand Final: Grand Final gold medal of the inaugural World Cup, China, NBCSN

GOLF

8:00a — European Tour Golf: British Masters, third round, England, TGC

1:00 — PGA Tour Golf: AT&T Byron Nelson, third round, Dallas, Texas, TGC

3:00 — PGA Tour Golf: AT&T Byron Nelson, third round, Dallas, Texas, CBS

3:00 — PGA Tour Champions Golf: Regions Tradition, third round, Hoover, Ala., TGC

5:30a — European Tour Golf: British Masters, final round, England, TGC

MIXED MARTIAL ARTS

8:00 — UFC 237: Namajunas vs. Andrade, Rio de Janeiro, ESPN

MLB

1:00 — Seattle at Boston, MLBN

2:10 — Detroit at Minnesota, FSD

4:00 — Cleveland at Oakland, FS1

7:00 — NY Yankees at Tampa Bay (joined in progress) OR Philadelphia at Kansas City, MLBN

8:10 — Detroit at Minnesota, FSD

9:00 — Washington at LA Dodgers OR Cincinnati at San Francisco (joined in progress) (10 p.m.), MLBN

NHL PLAYOFFS

8:00 — Stanley Cup Playoff: St. Louis at San Jose, Western Conference Finals, Game 1, NBC

RUGBY

Noon — EPCR: Champions Cup, Leinster vs. Saracens, Final, NBC

3:00 — MLR: San Diego Legion vs. New Orleans Gold, CBSSN

SOCCER (MEN’S)

9:30a — Bundesliga: Bayern Munich at RB Leipzig, FOX

9:30a — Bundesliga: Fortuna Düsseldorf at Borussia Dortmund, FS1

9:30a — Bundesliga: VfL Wolfsburg at VfB Stuttgart, FS2

4:00 — MLS: New York City FC at Los Angeles Galaxy, ESPN

SWIMMING

2:00 — FINA Champions Series: Day 1, Hungary, NBCSN

TRACK AND FIELD

4:00— IAAF World Relays: Day 1, Japan (taped), NBCSN

RADIO

1:45 — MLB, Detroit at Minnesota, AM-1310

7:45 — MLB, Detroit at Minnesota, FM-107.5

TODAY’S LOCAL SPORTS

NCAA BASEBALL — GLIAC Tournament at Wuerfel Park

BASEBALL — Muskegon Oakridge at TC Central, 4:15; Grand Blanc at TC West, 4; East Jordan at Mancelona, 4; Manistee at Muskegon Orchard View, 4; Pine River at Mesick, 4:15; Brimley at Ellsworth, 4; Frankfort at Glen Lake

SOFTBALL — Lake Orion at TC West, 4; Adrian at Elk Rapids, 4:30; East Jordan at Mancelona, 4; Manistee at Muskegon Orchard View, 4; Alba at Boyne Falls, 4; Brimley at Ellsworth, 4; Glen Lake at Kalkaska, 4:30

SOCCER — Glen Lake at TC St. Francis, 5:30

TRACK & FIELD — TC West at Mt. Pleasant Oiler Invite; Petoskey at Ogemaw Heights, 4; Cadillac at Hemlock Invite, 2:30; Manistee at Muskegon Orchard View, 4; GT Academy, Mancelona, Brethren at Manton Invitational, 4

TENNIS — TC Christian at Charlevoix, 4:30

GOLF — Frankfort, Onekama at Bear Lake Invitational (Highland GC), 10a

LACROSSE — TC United at Grand Rapids Kenowa Hills, 7

*Dates and times of each event are subject to change. Athletic directors, if you’re aware of changes to your sports schedules, please call (231-933-1410) or email updates (resports@record-eagle.com).