TC WEST MIDLAND

TC West senior Josh Hirschenberger fights for possession at midfield with Midland's Trenton Midlam during a district quarterfinal game with Midland Wednesday evening at Traverse City West Senior High.

DIVISION 1 at GEOGRAPHIC

Wednesday, October 13

Midland Dow 9, Bay City Central 0

Saginaw Heritage 4, Alpena 0

Traverse City Central 1, Saginaw Arthur Hill 0 via forfeit

Traverse City West 2, Midland 0

Tuesday, October 19

Saginaw Heritage at Midland Dow, 5 p.m.

Traverse City West at Traverse City Central (at Trojan Athletic Complex), 6 p.m.

Saturday, October 23

Final at TC Central/TC West/Midland winner, 1 p.m.

Winner advances to East Kentwood regional

DIVISION 2 at GEOGRAPHIC

Wednesday, October 13

Bay City Western 8, Bay City John Glenn 0

Mt. Pleasant 5, Cadillac 2

Tuesday, October 19

Gaylord at Bay City Western winner, 4:30 p.m.

Petoskey at Mt. Pleasant winner, 4:30 p.m.

Saturday, October 23

Final at Bay City John Glenn/Bay City Western/Gaylord winner, 11:30 a.m.

Winner advances to Cedar Springs regional

DIVISION 3 at BIG RAPIDS

Wednesday, October 13

Manistee 3, Montague 2

Hart 1, Reed City 0 via forfeit

Big Rapids 8, Remus Chippewa Hills 0

Tuesday, October 19

Manistee vs. Hart at Big Rapids, 5 p.m.

Shelby vs. Big Rapids at Big Rapids, 7 p.m.

Thursday, October 21

Final at Big Rapids, 6 p.m.

Winner advances to Clare regional

DIVISION 3 at ELK RAPIDS

Wednesday, October 13

Traverse City Christian 2, Boyne City 1

Kalkaska 4, Benzie Central 3

Grayling 8, Kingsley 0

Elk Rapids 8, Cheboygan 0

Monday, October 18

TC Christian 6, Kalkaska 0

Elk Rapids 8, Grayling 0

Thursday, October 21

Final at Elk Rapids, 6:00 p.m.

Winner advances to Clare regional

DIVISION 4 at OSCODA

Thursday, October 14

Roscommon 3, Lincoln Alcona 2

Tuesday, October 19

LeRoy Pine River at McBain NMC, 5 p.m.

Roscommon at Oscoda, 7 p.m.

Saturday, October 23

Final at Oscoda Sports Complex, 3 p.m.

Winner advances to Cadillac regional

DIVISION 4 at HARBOR SPRINGS

Wednesday, October 13

Glen Lake 1, Harbor Springs Harbor Light Christian 0 via forfeit

Thursday, October 14

Leland 2, Harbor Springs 1

North Bay 2, Charlevoix 0

Monday, October 18

Leland 4, Glen Lake 1

Buckley 2, North Bay 1

Thursday, October 21

Finals at Benzie Central, 7 p.m.

Winner advances to Cadillac regional

Follow Andrew Rosenthal on Twitter @ByAndrewR

Trending Video

Recommended for you