Traverse City Record-Eagle

Sports

December 13, 2012

Prep Wrestling State Individual Rankings: 12/13/2012

PREP WRESTLING

State individual rankings

Divisions/weights with area ranked wrestlers

Division 3

103

1 Kanen Storr, Leslie, Fr.

2 Holden Dunklee, Otsego, Jr.

3 Reiley Brown, Whitehall, Fr.

4 Rich Ostrander, Remus Chippewa Hills, Jr.

5 KJ Suitor, Swan Valley, Fr.

6 Aaron Kilburn, Richmond, Fr.

7 Haley Cruz, Menominee, Jr.

8 Ken Reinhart, Dundee, So.

9 Kole Krauss, Grand Rapids CC, Fr.

10 Jon Martin, Grayling, Fr.

145

1 Doug Rojem, Dundee, Jr.

2 Lake Bennett, Birch Run, Sr.

3 Johnny Finney, Bullock Creek, Sr.

4 Jared Fekete, Benzie Central, Sr.

5 Jordan Bennett, Lakewood, So.

6 Johnny Johnson, Otsego, Sr.

7 Josh Flores, Swan Valley, Jr.

8 Latear Dukes, Remus Chippewa Hills, Sr.

9 Wes Asel, Essexville Garber, Sr.

10 Joe Kadish, Gladstone, Sr.

160

1 Trevor Jaster, Caro, Sr.

2 Zane Perrin, Durand, Sr.

3 Brandon Handrich, Grayling, Sr.

4 Steven Sika, Whitehall, Sr

5 Liam Grantham, Dundee, Sr.

6 Leon'Tay White, Swan Valley, Sr.

7 Forrest Courtright, Shelby, Jr.

8 Jake McKiernan, Richmond, Jr.

9 Luke Szymchack, Kingsley, Sr.

10 Logan Emery, Clare, Jr.

189

1 Donovan Foucey, Oscoda, Sr.

2 Collin Beebe, Allendale, Jr.

3 Dakotah Dockter, Flat Rock, Sr.

4 Teddy Warren, Dundee, Jr.

5 Cory Livingston, Otsego, Sr.

6 Hunter Dunn, Monroe Jefferson, Jr.

7 Devin Smyth, Williamston, Sr.

8 Connor O'Rourke, Ida, Sr.

9 Jeff Myers, Grayling, Jr.

10 Joe Yeo,, Millington, Sr.

285

1 Gage Hutchison, Buchanan, Sr.

2 Jon Marogen, Dundee, Sr.

3 Logan Morningstar, Whitehall, Sr.

4 Jake Roza, Gladwin, Sr.

5 Jesse Micho, Frankenmuth, Sr.

6 Doug Wyman, Mason County Central, Jr.

7 Kevin Brink, Shelby, So.

8 Jim DeVlaminck, Buchanan, Sr.

9 Todd Haller, Belding, Sr.

10 Josh McDill, Cheboygan, Sr.

Division 4

119

1 Hunter Bell, Decatur, So.

2 Jason Richardson, Addison, So.

3 Andy Bowman, Marlette, Sr.

4 Garret Martin, Holton, So.

5 Jared Gauthier, Iron Mountain, So.

6 Jake Littlefield, Bronson, Sr.

7 Tyler Roberts, Hudson, So.

8 Zach Schaub, TC St. Francis, Jr.

9 Marcus Rodriguez,, Watervliet, Sr.

10 Ethan Myer, Dansville, So.

135

1 Jacob Perrin, New Lothrop, Sr.

2 Brock Thumm, Watervliet, Jr.

3 Evan Lamb, Rogers City, Sr.

4 Foster Bunce, Dansville, Sr.

5 Zack Glasco,, Byron, Sr.

6 Kyle Nixon, Pine River, Jr.

7 Kahle Scheenks, Bronson, So.

8 Morgan Robinson, Onaway, Sr.

9 David Jacobs, Hesperia, Jr.

10 Caleb Richter, Lutheran Westland, So.

145

1 Austin Hughes, Saginaw Nouvel, Jr.

2 Aaron Bauman, New Lothrop, Jr.

3 Dillon Decker, Carson City Crystal, So.

4 Cash Bolles, Hesperia, Sr.

5 David McNealy, Bangor, Sr.

6 Brandon Losinski, Bronson, Sr.

7 Jared Freeland, Kent City, Sr.

8 Andreys Montonya, Constantine, Jr.

9 Kaid Brookshire, Elk Rapids, Jr.

10 Larry Kissinger, Pine River, Sr.

171

1 Shane Rodenberg, Kent City, So.

2 Joey Stid, Dansville, Sr.

3 James Snider, East Jackson, Sr.

4 Tristan Rosted, Manton, Jr.

5 Dominick Rogers, Constantine, Sr.

6 Weston DeHaven, Watervliet, So.

7 Dakota Clark, New Lothrop, Jr.

8 Leo Mora, Bronson, Sr.

9 Jason Nash, Decatur, Jr.

10 Jordan Schafer, Fulton, Jr.

285

1 Ryan Prescott, Whittemore Prescott, So.

2 Zach Rieger, Hudson, Sr.

3 Owen Wilson, New Lothrop, Sr.

4 Gage Beaubien, Sand Creek, Sr.

5 Jose Rivera, Adrian Madison, Sr.

6 Andrew Turner, Constantine, Sr.

7 Keegan Richardson, Mancelona, Jr.

8 Tom Devos, Kent City, So.

9 Kaine Sturgeon, Sanford Meridian, Jr.

10 Jake Khoury, TC St. Francis, Jr.

1
Text Only

NCAA Basketball News
Facebook
Twitter Updates
Follow us on twitter
Associated Press Video