Traverse City Record-Eagle

May 31, 2013

Prep Baseball District Tournament Schedule: 05/31/2013


Traverse City Record-Eagle

---- — PREP BASEBALL

District schedules

DIVISION 1 at Alpena

Saturday, June 1

TC Central vs. Alpena, 10 a.m.

TC West vs. Marquette, noon

Championship: 2:30 p.m.

DIVISION 2 at Cheboygan

Saturday, June 1

Cheboygan vs. Sault Ste. Marie, 10 a.m.

Petoskey vs. Escanaba, noon

Championship: 2:30 p.m.

DIVISION 2 at Gladwin

Saturday, June 1

Cadillac vs. Ogemaw Heights, 11 a.m.

Gaylord vs. Gladwin, 1 p.m.

Championship: 3 p.m.

DIVISION 3 at Manistee

Wednesday, May 29

Shelby 1, Manistee 0

Saturday, June 1

Shelby vs. Montague, 10 a.m.

Hart vs. Mason County Central, noon

Championship: 2 p.m.

DIVISION 3 at Pine River

Tuesday, May 28

Pine River 11, Lake City 1

Saturday, June 1

Pine River vs. McBain, 10 a.m.

Manton vs. Reed City, noon

Championship: 2 p.m.

DIVISION 3 at Charlevoix

Tuesday, May 28

Charlevoix 7, Elk Rapids 5

Saturday, June 1

Harbor Springs vs. Charlevoix, 10 a.m.

East Jordan vs. Boyne City, noon

Championship: 2 p.m.

DIVISION 3 at Benzie Central

Saturday, June 1

Kingsley vs. Kalkaska, 10 a.m.

Grayling vs. Benzie Central, noon

Championship: 2 p.m.

DIVISION 4 at TC Christian

Saturday, June 1

Glen Lake vs. Lake Leelanau St. Mary, 10 a.m.

TC Christian vs. Suttons Bay, noon

Championship: 2 p.m.

DIVISION 4 at Central Lake

Tuesday, May 28

Bellaire 15, Ellsworth 0

Saturday, June 1

Boyne Falls vs. Bellaire, 10 a.m.

Central Lake vs. Mancelona, noon

Championship: 2 p.m.

DIVISION 4 at Mesick

Wednesday, May 29

Marion 6, Forest Area 0

Friday, May 31

Mesick vs. Marion, 1 p.m.

Buckley vs. McBain NMC, 3:30 p.m.

Championship: 6 p.m.

DIVISION 4 at Onekama

Saturday, June 1

Brethren vs. Onekama, noon

Manistee Catholic vs. Frankfort, 10 a.m.

Championship: 2:30 p.m.

DIVISION 4 at Hillman

Wednesday, June 29

Gaylord St. Mary 13, Wolverine 0

Hillman 7, Posen 0

Saturday, June 1

Hillman vs. Atlanta, 10 a.m.

Gaylord St. Mary vs. Johannesburg-Lewiston, noon

Championship: 2 p.m.

DIVISION 4 at Rogers City

Tuesday, May 28

Rogers City 3, Alanson 0

Saturday, June 1

Onaway vs. Rogers City, 10 a.m.

Burt Lake NMCA vs. Inland Lakes, noon

Championship: 2 p.m.