Traverse City Record-Eagle

March 9, 2013

Boys Basketball District Scores: 03/09/2013


—  

Friday's Scores
The Associated Press
BOYS' BASKETBALL
Class A
District Final
District 1
Kalamazoo Loy Norrix 75, Portage Central 67
District 2
Holt 75, Jackson 48
Holt 75, Jackson 48
District 4
Grand Rapids Christian 74, Grand Rapids Union 51
District 5
Hudsonville 67, Jenison 60
District 6
Muskegon 58, Grand Haven 50
District 7
Grand Rapids Forest Hills Northern 49, Grand Rapids Northview 42
District 8
Grand Blanc 44, Fenton 40
District 9
Lapeer West 61, Swartz Creek 57
District 10
Saginaw 86, Saginaw Arthur Hill 76
District 11
Midland 53, Midland Dow 36
District 12
Marquette 64, Alpena 50
District 13
Milan 67, Temperance Bedford 60
District 14
Gibraltar Carlson 51, Taylor Kennedy 34
District 15
Romulus 80, Westland John Glenn 54
District 16
Dearborn Fordson 46, Dearborn Heights Crestwood 29
District 17
Ypsilanti 66, Ann Arbor Huron 58
District 18
Detroit U-D Jesuit 69, Detroit Renaissance 56
District 19
Redford Thurston 65, Livonia Stevenson 56
District 20
Detroit Pershing 78, Detroit Cass Tech 76
District 22
Detroit Southeastern 65, St. Clair Shores Lakeview 33
District 23
Warren Cousino 66, Warren De La Salle 58
District 24
Birmingham Groves 55, Southfield 51
District 25
North Farmington 47, Walled Lake Central 33
District 26
South Lyon 49, Howell 43
District 27
Bloomfield Hills Lahser 55, Orchard Lake St. Mary 52
District 28
Clinton Township Chippewa Valley 51, Sterling Heights 32
District 29
Troy Athens 69, Waterford Mott 64
District 30
Romeo 53, Rochester Adams 52
District 31
Rochester 56, Sterling Heights Stevenson 34
District 32
Macomb L'Anse Creuse North 68, Port Huron 39
Class B
District Final
District 33
Stevensville Lakeshore 54, Benton Harbor 43
District 34
Sturgis 58, Three Rivers 37
District 35
Battle Creek Harper Creek 49, Battle Creek Pennfield 34
District 36
Olivet 48, Eaton Rapids 45
District 37
Jackson Lumen Christi 69, Brooklyn Columbia Central 61
District 38
Adrian 40, Tecumseh 31
District 40
River Rouge 62, Dearborn Heights Robichaud 58
District 42
Ferndale University 61, Southfield Bradford Academy 44
District 43
Harper Woods Chandler Park Academy 78, Detroit Osborn 58
District 44
Detroit Country Day 90, Clawson 56
Lansing Waverly 64, East Lansing 44
District 45
Detroit Community 41, Ann Arbor Gabriel Richard 36
District 46
Lansing Sexton 53, Lansing Catholic 38
District 47
Hastings 39, Portland 38
District 48
South Haven 64, Plainwell 42
District 49
Hudsonville Unity Christian 44, Hamilton 42
District 50
Wyoming Godwin Heights 62, Grand Rapids South Christian 55
District 51
Comstock Park 56, Grand Rapids Catholic Central 39
District 52
Spring Lake 53, Whitehall 46
District 53
Sparta 61, Fremont 59
District 54
Alma 52, Shepherd 49
District 55
Flint Southwestern 52, Corunna 50
District 56
St. Clair 40, Richmond 33
District 57
Imlay City 42, Croswell-Lexington 33
District 58
Flint Powers 59, Millington 56
District 59
Saginaw Swan Valley 56, Bridgeport 37
District 60
Bay City John Glenn 51, Essexville Garber 50, OT
District 61
Big Rapids 48, Reed City 42
District 62
Cadillac 57, Mason County Central 46
District 63
Grayling 64, West Branch Ogemaw Heights 53
Class C
District Final
District 65
Bridgman 56, Watervliet 35
District 66
White Pigeon 44, Decatur 41
District 67
Bloomingdale 44, Kalamazoo Hackett Catholic Central 41
District 68
Schoolcraft 66, Quincy 57
District 69
Hillsdale 45, Adrian Madison 41
District 70
Monroe St. Mary Catholic Central 59, Petersburg Summerfield 42
District 71
Melvindale Academy for Business And Tech 82, Ecorse 58
District 73
Detroit Loyola 69, Detroit PEC Prep 44
District 74
Clinton 65, Ann Arbor Greenhills 43
District 75
Hanover-Horton 49, Jackson East Jackson 46
District 76
Galesburg-Augusta 58, Vermontville Maple Valley 31
District 77
Muskegon Heights 89, Fennville 57
District 78
Grandville Calvin Christian 79, Grand Rapids NorthPointe Christian 59
District 79
Laingsburg 53, Carson City-Crystal 38
District 80
Madison Heights Bishop Foley 52, Auburn Hills Oakland Christian 46
District 81
Mount Clemens 69, New Haven 45
District 82
Marlette 63, Sandusky 20
District 83
Flint Beecher 84, Flint Hamady 56
District 84
Montrose 67, Reese 52
District 85
Saginaw Valley Lutheran 49, Hemlock 34
District 86
Beaverton 54, Ithaca 44
District 87
Morley-Stanwood 73, Kent City 69
District 88
Shelby 69, Hart 33
District 89
Leroy Pine River 59, McBain 52
District 90
Harbor Beach 61, Unionville-Sebewaing 60
District 92
Maple City Glen Lake 49, Traverse City St. Francis 39
District 93
Harbor Springs 73, Manistique 49
Harbor Springs 73, Manistique 49
District 94
Negaunee 64, Gwinn 34
District 96
Houghton 56, Ironwood 48
Class D
Cedarville 74, Brimley 50
District Final
District 97
Covert 77, St. Joseph Michigan Lutheran 67
District 98
Climax-Scotts 57, Colon 28
District 99
Hillsdale Academy 61, Hillsdale Will Carleton Academy 50
District 100
Adrian Lenawee Christian 61, Morenci 33
District 102
Pinckney Livingston 49, Saline Washtenaw Christian 27
District 103
Southfield Christian 85, Detroit Davis 49
District 104
Bloomfield Hills Roeper 51, Waterford Our Lady 44
District 105
Peck 52, Merritt Academy 37
District 106
Clarkston Everest Catholic 64, Flint Madison 38
District 108
Bellevue 62, Tekonsha 29
District 109
Kalamazoo Phoenix 81, Battle Creek St. Philip 35
District 110
Wyoming Tri-unity Christian 68, Holland Calvary 40
District 111
Muskegon Catholic Central 46, Fremont Providence Christian 38
District 112
Fowler 65, Fulton-Middleton 53
District 113
Carsonville-Port Sanilac 57, Kingston 50
District 114
Saginaw Buena Vista 82, Akron-Fairgrove 48
District 115
Beal City 63, McBain Northern Michigan Christian 62
District 116
Baldwin 38, Manistee Catholic Central 35
District 117
Frankfort-Elberta 60, Onekama 50
District 118
Suttons Bay 54, Traverse City Christian 47
District 119
Mio 67, Au Gres-Sims 27
District 120
Hillman 69, Posen 53
District 121
Bellaire 73, Central Lake 34
District 122
Pellston 61, Burt Lake Northern Michigan Christian Academy 45
District 123
St. Ignace LaSalle 74, Mackinaw City 52
District 126
Powers North Central 54, Iron Mountain North Dickinson 40
District 128
Chassell 51, Lake Linden-Hubbell 49