Traverse City Record-Eagle

Prep Sports

March 6, 2014

Boys Basketball District Semifinal Scores

BOYS' BASKETBALL

Class A

District Semifinal

District 1

Kalamazoo Central 54, Portage Northern 39

Niles 57, St. Joseph 53

District 2

Holt 81, Richland Gull Lake 68

Mason 62, Grand Ledge 60

District 3

Lansing Eastern 45, Lansing Everett 42

Okemos 59, Haslett 50

District 4

Grand Rapids Christian 58, Byron Center 46

Grand Rapids Ottawa Hills 57, East Grand Rapids 54

District 5

Holland 54, Jenison 48

Hudsonville 89, Wyoming 78

District 6

Grand Rapids Union 58, Grand Rapids Kenowa Hills 47

Muskegon 74, Muskegon Reeths-Puffer 41

District 7

Grand Rapids Forest Hills Central 78, Rockford 75, 3OT

Grand Rapids Northview 66, Grand Rapids Forest Hills Northern 50

District 8

Grand Blanc 66, Linden 31

Ortonville Brandon 65, Fenton 58

District 9

Flint Carman-Ainsworth 79, Flint Kearsley 50

Swartz Creek 75, Lapeer East 61

District 10

Saginaw 80, Clio 60

District 11

Midland Dow 66, Saginaw Heritage 43

Mount Pleasant 57, Midland 51

District 12

Alpena 55, Traverse City Central 36

Traverse City West 77, Sault Area 57

District 13

Temperance Bedford 55, Monroe 49

Ypsilanti 67, Ypsilanti Lincoln 32

District 14

Brownstown Woodhaven 48, Trenton 43

Southgate Anderson 58, Wyandotte Roosevelt 40

District 15

Romulus 68, Westland John Glenn 56

Taylor Truman 76, Taylor Kennedy 48

District 16

Allen Park 68, Dearborn Edsel Ford 23

Dearborn Heights Crestwood 44, Lincoln Park 40

District 17

Ann Arbor Huron 65, Pinckney 48

Ann Arbor Skyline 71, Ann Arbor Pioneer 52

District 18

Canton 44, Detroit Catholic Central 36

Canton Salem 80, Novi 71

District 19

Livonia Stevenson 57, Livonia Franklin 47

Redford Thurston 62, Garden City 49

District 20

Detroit Cass Tech 71, Detroit King 43

Detroit Pershing 62, Detroit Western International 43

District 21

Detroit Mumford 65, Farmington 47

Detroit U-D Jesuit 59, Detroit Renaissance 32

District 22

Detroit East English 76, Grosse Pointe South 58

Detroit Southeastern 55, Grosse Pointe North 37

District 23

Warren De La Salle 48, Warren Woods Tower 42

Warren Mott 68, Warren Cousino 47

District 24

Oak Park 53, Birmingham Groves 40

Southfield Lathrup 73, Berkley 63

District 25

Orchard Lake St. Mary 38, White Lake Lakeland 32

Walled Lake Western 66, West Bloomfield 54

District 26

Howell 57, South Lyon 39

Milford 48, Hartland 35

District 27

Bloomfield Hills 65, North Farmington 50

Farmington Hills Harrison 66, Birmingham Seaholm 58

District 28

Harrison Township L'Anse Creuse 81, Sterling Heights 48

Roseville 64, Clinton Township Chippewa Valley 49

District 29

Troy 37, Waterford Kettering 36

Troy Athens 59, Waterford Mott 50

District 30

Rochester Hills Stoney Creek 48, Oxford 30

District 31

Utica 42, Utica Ford 39

Utica Eisenhower 65, Romeo 56

District 32

Macomb Dakota 66, Port Huron Northern 36

Macomb L'Anse Creuse North 48, Port Huron 43

Text Only